Košík 0 Kč

Jak si správně stříhat nehty

Máme pro vás pár tipů, jak předejít bolestivým záděrám či zarostlému nehtu.

Mnoho z nás si určitě ještě dnes vybaví ten pocit, když se nám maminka chystala ostříhat nehty. Pokud jsme nepatřili mezi hrstku statečných, uměli jsme před nůžkami klidně i utéct, nebo jsme se pokusili alespoň vysmlouvat jiný termín. Teď, když už jsme starší, víme, že je úprava nehtů nezbytná a většina z nás u jejich okusování nezůstala. Někdy se nám ale nepoštěstí a sem tam se nám objeví nějaká záděrka, nebo v horším případě nehet zaroste a dokáže pěkně bolet. Připravili jsme si pro vás několik tipů, které by vám měly pomoci takovým nepříjemnostem předejít.

 

Ruce jsou vaše vizitka

Ruce jsou pro mnohé z nás doslova vizitkou, například v zaměstnání. Je proto dobré mít nehty upravené a pokud možno bez nevzhledných záděr. Nehty na rukou by se měly stříhat lehce do kulata, přičemž nehet (i ten krátký) by se měl stříhat na vícekrát. Pokud odstřihneme celý nehet najednou, můžeme ho naštípnout. Naštípnutý nehet nás může trápit v následujících týdnech, protože se bude prasklina pořád zvětšovat. V tomto případě jde o klasické štěpení nehtu.

Změkčení před úpravou

Pokud nemáte vyloženě tvrdé nehty, ruce si dopředu namáčet nemusíte. Po namočení se zjemní i kůže v okolí nehtu a tím je velmi náchylná na poranění. Snadno potom vznikají záděry, kterým se dá však předejít péčí o nehtovou kůžičku. Tu si můžete ošetřit například kleštičkami.

Správný nástroj je základ

Nehty si můžete stříhat nůžkami nebo štipkami. Štipky jsou vhodné například pokud neovládáme levou ruku natolik, abychom s ní zvládli stříhat nůžkami. Je důležité mít kvalitní nástroje, které vám nebudou nehty štěpit a budou přesné. V naší nabídce máme značku DOVO Solingen, která nabízí kvalitní nástroje ze solingenské oceli. Často se setkáme s nůžkami, které jsou nazývány Solingenky, ale ve skutečnosti jde o nekvalitní manikérské nůžky. Originál Solingen znamená, že je výrobek vyroben skutečně v Solingenu v Německu a je na něj použita jedinečná, vysoce kvalitní solingenská ocel. Výrobek je velice pečlivě a přesně opracován a kontrolován.

V naší nabídce naleznete manikúry, které vám pro svou kvalitu budou sloužit po mnoho let. Kdyby se vám nástroje otupily, můžete si je u nás nechat nabrousit a budou vám stříhat zase jako nové.

 

Stříhání nehtů na nohou

Pedikúra vyžaduje trochu větší trpělivost a pečlivost než manikúra. Nehty na nohou bývají tvrdší a je zde vyšší riziko zarůstání nehtů, zejména těch na palcích. Částečně tento problém ovlivňuje genetika, částečně ho ale můžeme ovlivnit my správným stříháním.

Příprava a samotná úpravu nehtů

Nehty na nohou by se před stříháním měly namočit, zejména pokud jsou tvrdé. Tvar bychom měli dodržovat rovný, kraje nehtu by měly vystupovat nad kůži, ne se v ní “utápět“. Aby se nám nehet netřepil a nezarůstal, je potřeba použít pevné a kvalitní nůžky, nebo lépe - kleště. Je lepší opět nehet stříhat na vícekrát. Pokud máte opravdu tvrdé nehty, nebo pracujete s kleštěmi každý den, doporučujeme kleště DOVO Contour, které se hodí i pro profesionální pedikérskou činnost. Na závěr si můžete nehty na nohou i rukou upravit pilníkem a zarovnat je do požadovaného tvaru.

Nepodceňujte ani péči o nástroje

U všech nástrojů pro stříhání nehtů je důležité dodržovat také hygienu. V ideálním případě by bylo dobré mít odlišné nástroje pro manikúru a jiné pro pedikúru. Pokud máte kleště a nůžky z nerezové oceli, lze je dát do sterilizátoru. Když jsou ale například poniklované, došlo by k poškození povrchu. Je proto vhodnější použít speciální desinfekci, nebo při běžném domácím stříhání postačí namočit nástroje do mýdlové vody.

Pro muže to platí také

Nehty si stříhejte pokud možno na konci každého týdne. K mužům je společnost trochu shovívavější a neupravené nehty snadněji přehlíží, přesto by i oni měli svým nehtům chvilku věnovat. Kromě toho, že tím pečujete o sebe, kdejaká žena dokáže tuto maličkost ocenit. Tak zapomeňme na dětské utíkání a pojďme se o své ruce a nohy trochu starat.

                                                                                                     


Datum zveřejnění: 30.05.2017


Zpět na výpis článků